
SugarPunch!
Gezonde fascinatie of compleet ontspoorde obsessie? SugarPunch! trekt met Window het gordijn open en laat je nét iets te lang meekijken. Wat begint als een onschuldige verliefdheid, verschuift al snel uit het lood. Stalkerfantasieën dringen binnen. Perspectieven kantelen en voor je het weet ben je zelf medeplichtig aan inbraak.
In de tekst wordt geschetst hoe een stalker met waanideeën zichzelf wijsmaakt dat de begeerde persoon zich vereerd zou moeten voelen wanneer die haar in diens kamer aantreft. Het is lastig boos te worden op iemand die vanuit ‘liefde’ zulke verkeerde dingen doet en zichzelf neerzet als een held die eenzaamheid komt wegnemen. Maar dat geeft de toeschouwer ook meteen een moreel complex.
De videoclip onderstreept dat onheilspellende en opzwepende gevoel nog eens extra. Donkere blikken, ongemakkelijke spanning en een verhaal dat niet alles prijsgeeft – precies genoeg om te blijven kijken. Een flink rockende band die de hoofdpersoon vergezelt op de zolderkamer. Geen overdaad aan effecten, wel een duidelijk idee dat consequent wordt doorgevoerd. Een knappe prestatie van videomaker Dion Huiberts.
Tekst gaat verder onder de video
Terug naar de track: SugarPunch! serveert hun herkenbare mix van catchy hooks, stevige gitaren en een energieke drive waarin punk, metalcore en rock samenkomen. Opgenomen bij Toneshed Recording Studio en geproduceerd door Erwin Hermsen. Hermsen is gespecialiseerd in de heavy genres – dat hoor je.
De Weerter female-fronted alternative punkband bouwt al een tijd gestaag aan hun naam, met een duidelijke DIY-mentaliteit en flink wat kilometers op de teller. Clubs, podia, binnen- en buitenland – die live-ervaring hoor je terug en zie je vooral op het podium. Op Spotify is onder andere de EP Damn Honey zeker aan te raden, maar weet wel: dit is er zo eentje die live nog net wat harder binnenkomt. De release van Window werd begin april gevierd in Café ZigZag in Weert. Wie daar stond, weet hoe dit uitpakt: energie, beweging en weinig stilstand. Een sfeerimpressie uit de pen van Martijn Welzen lees je hier.
Record Store Day
Wil je zelf de band even ‘stalken’? Reis dan af naar Weert op zaterdag 18 april. De band speelt om 13:00 een aantal nummers bij Yuppe Fish platenzaak. Record Store Day is hét moment om de (lokale) muziekscene beter te leren kennen en te ondersteunen. Toegang is gratis – zo hou je meer over voor vinyl of merch, die je natuurlijk ook meteen kunt laten signeren.

Nog geen reacties!
Er zijn nog geen reacties geplaatst.