
Knocked Loose @ Doornroosje, foto Charlotte Grips

State Power @ Doornroosje, foto Charlotte Grips
Dat Knocked Loose dinsdag 16 juni in Doornroosje te Nijmegen staat mag wel een klein wonder heten. Het geeft in ieder geval blijk van een enorm doorzettingsvermogen, want de band heeft het gedurende hun tour van mei tot aan begin juli als voorprogramma met Gojira en Metallica te verduren gekregen. Zanger Bryan Garris werd getroffen door de ziekte van Bell waardoor deel van zijn gezicht verlamt, en tussen optredens door raakte gitarist Isaac Hale verzeild in een auto-ongeluk waarbij zijn hand verwond raakte. Toch gaat de band onverschrokken door met hun tour: deze kans laten ze zich door niks of niemand afpakken, moeten ze gedacht hebben. Ondertussen speelt de band het ook nog voor elkaar om meerdere clubshows tussen hun stadiontour door te plannen, waarvan die bij Doornroosje er één is. En daar stort de band een lading kolkende energie op hun publiek uit waaraan menig band nog een puntje aan mag zuigen.
Tekst: Justin Scholtze / Fotografie: Charlotte Grips

Goedgemutst publiek @ Doornroosje, foto Charlotte Grips

State Power @ Doornroosje, foto Charlotte Grips
STATE POWER
Voor hun eigen voorprogramma heeft Knocked Loose een lokale favoriet uitgenodigd in de Utrechtse hardcoreband State Power. Een hele lekkere binnenkomer, die ons alvast stevig warmdraait voor de hoofdact. Want zoals we inmiddels met genoegen van de band verwachten, ademt State Power de onversneden hardcore-energie die later ook door Knocked Loose hun show zal waaien. Thrashy riffjes en breakdowns wisselen elkaar op hoog tempo af, en wordt enthousiast door het publiek aangegrepen. Het ene moment wordt er massaal geheadbangd, en het volgende rommelt er een vrolijke kudde crowdsurfers over het podium, om zo weer de zaal in te springen, allemaal op commando van zanger Stefan Bonestroo, die gretig contact met de volle zaal zoekt. Dat hij bij het laatste nummer zelf in het publiek eindigt, is dan ook niet meer dan passend.

State Power @ Doornroosje, foto Charlotte Grips

Knocked Loose @ Doornroosje, foto Charlotte Grips
KNOCKED LOOSE
Nog voor Knocked Loose het podium betreedt voel je een gezonde spanning in de zaal hangen. Want de band heeft de afgelopen jaren nogal een ontwikkeling doorgemaakt, en is zonder ook maar iets van de eigenzinnige kenmerken van de band af te stoten tot enorme hoogtes gegroeid. Je gaat immers niet voor niets mee op tour met twee van de grootste metalbands ter wereld. Alle verwachtingen worden dan ook nog sneller ingewilligd, dan dat iemand op het podium kan klimmen en weer terug het publiek in kan duiken. Want zodra Knocked Loose hun eerste nummer Blinding Faith inzet is het alsof er iets ontketend raakt, al is het maar door de belachelijk harde breakdown van het nummer die nog net niet de muren uit de zaal blaast. Het publiek kolkt door de ruimte heen, gedurende het optreden hoeft Garris het maar te vragen of het publiek doet het. ‘The only thing I want is chaos,’ zegt hij gaandeweg het concert, en die chaos krijgt hij. Regelmatig staan er meer crowdsurfers dan bandleden op het podium (waaronder een terugkerende, op het podium backflippende gast) en springt men zo woest op en neer dat je de grond van de zaal voelt trillen. Bij publiekslievelingen als Don’t Reach For Me, Mistakes Like Fractures en Suffocate blèrt haast het voltallige publiek uit volle borst mee, en tijdens die laatste had Garris zelfs met gemak pauze hebben kunnen nemen, met het publiek dat hele coupletten van hem overneemt.

Knocked Loose @ Doornroosje, foto Charlotte Grips

Knocked Loose @ Doornroosje, foto Charlotte Grips
In het concert voel je waarom Knocked Loose zo groot is geworden. De setlist gaat hun hele discografie af, en het ene nummer ontvangt nog een enthousiastere reactie van het publiek dan de andere. Niet zoals bij van die concerten waar men de nieuwe nummers nog herkent, maar bij oudere tracks stilletjes toekijkt. Bij Knocked Loose is het van begin tot eind doorbanjeren geblazen. Nieuwere nummers als Hive Mind en het korte maar net zo krachtige Moss Covers All kunnen op net zo’n warme reactie rekenen als oudere tracks. Een van de momenten waarvan je je klok op gelijk kan zetten dat hij gaat gebeuren, is natuurlijk dat Knocked Loose Counting Worms speelt (‘the song that changed our lives ten years ago,’ kondigt de band het nummer aan), en het publiek in volle glorie mee ‘ARF ARF’-t.
Het bouwt allemaal op tot een behoorlijk aanstekelijke energie die door de band (met een zanger die net zo goed mee aan het twosteppen en springen is) en het publiek raast. Als de muziek van Knocked Loose iets is, dan is het wel intens, maar bij een optreden als deze lijkt ook maar weer dat die daarom niet minder aanstekelijk of catchy is. Wanneer de band grandioos afsluit met de tweetrapsraket Deep In The Willow / Everything Is Quiet Now, en er nog een keer een dissonante breakdown op ons af buldert, heeft de band zich weer diep in onze hoofden vastgenesteld. In de dagen die volgen blijft het concert nog lang na-echoën.

Knocked Loose @ Doornroosje, foto Charlotte Grips

Knocked Loose @ Doornroosje, foto Charlotte Grips

Knocked Loose @ Doornroosje, foto Charlotte Grips

Nog geen reacties!
Er zijn nog geen reacties geplaatst.